• Najnovší (FOTO ČI VIDEO) update vždy nájdete na:

☼ školskom facebooku

☼ na stránke: www.cernova.sk: a) celoškolské (mimotriedne) topky

b) triedne akciešky
      • „Keď dáš dieťaťu rybu, nakŕmiš ho na deň, ak ho naučíš loviť, dáš mu potravu na celý život.“
      • Už sa to blíži. Tešíme sa na Vás.
      • Škôlkari v škole
      • Čítame radi
      • Súťažíme odušu
      • Nikdy nie si sám Hlinkáč :)
      • Deň sv. Patrika
      • Školáci v škôlke
          • OZNAM

Dnes 22. 3. 2019 (piatok) odpadá Náboženská výchova - baptistická, ktorá mala byť šiestu hodinu, z dôvodu náhlych zdravotných problémov pani učiteľky Masarikovej. Za porozumenie ďakujeme.

• 2%

Aj tento rok sa uchádzame o Vašu priazeň a pomoc prostredníctvom darovaných 2%...

• Jarné prázdniny - oznam

Vedenie ZŠ A. Hlinku oznamuje rodičom/ zákonným zástupcom a žiakom, že prevádzka ZŠ

bude v čase od 4. marca 2019 do 08. marca 2019 prerušená z dôvodu jarných prázdnin.

Užite si príjemné chvíle strávené s rodinou, na čerstvom vzduchu, v radosti...a v zdraví sa nám vráťte! :)

Prevádzka školy a vyučovanie začína v pondelok 11. marca 2019

• KARNEVAL

Vážení a milí!

Naše skvelé ZRPŠ Vás pozýva na KARNEVAL, ktorý sa uskutoční v sobotu, 23.02.2019.

Pozvaní sú všetci naši žiaci s ich rodinami - je to výhradne akcia iba pre žiakov NAŠEJ ŠKOLY a naše rodiny. (aj absolventov uvidíme radi v podvečerných hodinách).

Začíname o 15:00 hod v KULTÚRNOM DOME A. HLINKU,

• DOD

Vážení rodičia i priaznivci školy,

dňa 06.02.2019 Vás pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ pre ročníky 2 - 9 počas prvých troch vyučovacích hodín.

V prípade prvého ročníka sa najbližší DOD uskutoční o mesiac (z dôvodu výmeny tr. pani učiteľky a adaptácie).

PS: DOD neplatí pre návštevy v prípade absencie vyučujúceho (suplovanie iným učiteľom). Ďakujeme za pochopenie.

• Systém hodnotenia a zaznačovania opatrení

Vážení rodičia!

Nakoľko sme tento šk. rok začali s používaním elektronickej žiackej knižky, žiada sa poskytnúť doplňujúce údaje, aby ste boli informovaní o systéme hodnotenia v prípade opatrení:

-zabudnuté DÚ:

V závislosti od časovej dotácie hodín je v rozmedzí 3 - 5 zabudnutých úloh po vyčerpaní limitu zapísaná do elektronickej žiackej knižky v kolonke DÚ známka 5 (k tomuto záveru sme dospeli na základe častého a opakovaného zabúdania robenia si úloh). Váha známky v tomto prípade nie je rovnaká ako váha ostatných známok, samozrejme.

• Informácie

Dňa 31.01.2018 (štvrtok) je posledný školský deň pred prázdninami - organizácia vyučovania je nasledovná:

1. stupeň - koniec cca 12:00 hod (o 9:30 idú do kina)

2. stupeň - koniec 6. vyuč. hodinou (triednická).

Nasledujúci deň, 01.02.2019 (piatok), sa žiakom udeľujú POLROČNÉ PRÁZDNINY, škola je zatvorená.

• NEOSPRAVEDLNENÉ HODINY

Vážení rodičia!

Nakoľko je škola v zmysle platnej legislatívy povinná oboznamovať samosprávu s počtom neospravedlnených vymeškaných hodín každý mesiac - VŽDY ku poslednému DŇU V KAŽDOM MESIACI, upozorňujeme na povinnosti, ktoré sú s týmto, ako i s ospravedlňovaním žiakov všeobecne, spojené.

V školskom poriadku sa v článku 8 o ospravedlňovaní žiakov hovorí, že:

• VIANOČNÉ PRÁZDNINY

V čase od 22.12.2018 do 07.01.2019

je škola ZATVORENÁ,

žiaci majú

VIANOČNÉ PRÁZDNINY!

V škole sa vidíme opäť 08.01.2019 (utorok) a učíme sa podľa rozvrhu.

Prajeme pokojné a radostné prežitie vianočných sviatkov a úspešný štart do nového roka 2019!

VIDEO PRIANIE:

• Testovanie 5

Dňa 21.11.2018 (streda) sa uskutoční celonárodné TESTOVANIE 5.

Žiaci ostatných ročníkov majú udelené RV, naši piataci sa budú od rána "potiť".

Preto, prosíme, pomyslite na nich v tento ich veľký deň.

Milí piataci, nech sa Vám v tento deň darí, nech závity fungujú na 100% :). Dobre sa vyspite a ráno nezabudnúť zahodiť trému, stres a strach - nechať ich doma. Do školy vziať iba potrebné pomôcky a odvahu! ♥♥♥

• Riaditeľské voľno

Vedenie ZŠ AH oznamuje, že dňa 21.11.2018 sa pri príležitosti Testovania 5 2018 (z organizačných dôvodov) udeľuje VŠETKÝM žiakom našej školy RIADITEĽSKÉ VOĽNO.

V tento deň však škola ponúka náhradný program v školskom klube detí pre mladších žiakov, ktorí majú záujem. Náhradný program bude realizovaný bez ohľadu na minimálny počet nahlásených žiakov, avšak títo musia byť nahlásení najneskôr do utorka 20.11.2018 prostredníctvom návratky, ktorá sa posiela domov v piatok 16.11.2018.

• Pedikulóza

OZNAM

V škole sa vyskytli vši.Prosíme rodičov, aby pedikulózu(zavšivavenie) brali vážne, je to infekčné ochorenie a v prípade výskytu u dieťaťa musí rodič uskutočniť opatrenia:

- použiť vhodný prípravok na odstránenie vši vlasovej,- rodič dieťa musí ponechať doma do úplného zlikvidovania vši,- prevenciu treba urobiť aj u dospelýcha blízkych s ktorými sa dieťa dostalo do styku.

• Základná škola Andreja Hlinku
      • 044/432 24 16 kancelária školy 044/432 14 02 školská jedáleň RŠ: 0911 04 03 30
      • Černovských martýrov 29/ 8406, 034 06 Ružomberok-Černová adresa telocvične: Černovských martýrov 8679 adresa školskej jedálne: A. Hlinku 8264 Slovakia
      • 2021668902